خانه » زناشویی » دانستنیهای جنسی » روش های انجام خودارضایی
روش های انجام خودارضایی
روش های انجام خودارضایی

روش های انجام خودارضایی

روش های انجام خودارضایی

یکی از احتیاجات مهم هر فرد، احتیاج برای جفت‌گیری یا همان میل جنسی است. بدیهی است که غریزه و نیروی جنسی در انسان اهمیت ویژه‌ای دارد و با شناخت درست و سپس قرار دادن آن در مسیری که باید به طور طبیعی طی کند، در رسیدن انسان به زندگی ایده‌آل کمک شایانی می‌کند.خود ارضایی با رسیدن به لحظه‌ی اوج لذت جنسی، ارگاسم، به پایان می‌رسد.«خود ارضایی» یا «اِستمنا» یا واژه‌ی قدیمی آن «اونانیسم» (Onanism) به معنی ارضای میل جنسی توسط خود فرد و از راه دست‌کاری آلت جنسی است. استمنا با رسیدن به لحظه‌ی اوج لذت جنسی (ارگاسم) به اتمام می‌‌رسد. در جنس مذکر همراه با بیرون ریختن مایع منی و در جنس مؤنث همراه با سفتی عضلانی و لذت شدید در مهبل است.خود ارضایی معمولاً با خیال‌بافی فرد همراه است و پیش از ازدواج یک امر طبیعی بوده و به دلیل کمبود یا نبود رابطه‌ی جنسی نزد هردو جنس شایع است. زمان اولین خود ارضایی در افراد متفاوت است. به طوری که در کودک دوساله نیز گزارش شده است. استمنا در مردان با محوریت تحریک آلت تناسلی و در زنان با محوریت تحریک کلیتوریس (جزء شبه آلت تناسلی در بانوان که باعث احساس ارگاسم می‌شود) اتفاق می‌افتد.

با توجه به مطالعات محققان غربی، بیش از ۹۰% مردان و ۸۰% زنان در طول عمر خود حداقل یک مرتبه خود ارضایی کرده‌اند. متأسفانه آماری برای ایران موجود نیست. اما با توجه به وضعیت جنسی کشور و افزایش سن ازدواج می‌توان به میزان شیوع خود ارضایی در کشور پی برد.

خود ارضایی با تصویر خود در آیینه

اعتیاد به خود ارضایی و مراحل آن:

اسپرم تولیدی در بیضه‌ی آقایان پس از اتمام تاریخ مصرف و عدم جفت‌گیری باید تخلیه شود. بنابراین بدن سیکل طبیعی تخلیه اسپرم را برنامه‌ریزی می‌کند که می‌توان آن را نوعی خود ارضایی به شمار آورد؛ با این تفاوت که خودکار و از سوی بدن انجام می‌شود. معمولآً تخلیه‌ی اسپرم در مردان بیشتر هنگام خواب یا ادرار کردن صورت می‌گیرد.در بانوان اسپرمی تولید نمی‌شود؛ بلکه در اثر تحریکات و به هر دلیل، خون مرتباً به جهاز جنسی آن‌ها هجوم می‌آورد و فرد را در حالت آمادگی برای برقراری رابطه‌ی جنسی قرار می‌دهد و در همین زمان ترشحات جنسی در دستگاه تناسلی فرد تولید می‌شوند که نیاز به تخلیه دارند. برای تخلیه‌ی این مواد، بانوان از عروق خونی و عادت ماهیانه‌ی خود کمک می‌گیرند.خود ارضایی در صورتی که به صورت عادی و برنامه‌ریزی شده توسط بدن انجام گیرد، مشکل خاصی برای فرد به وجود نمی‌آورد. حال اگر این سیکل طبیعی توسط فرد بر هم خورد و به صورت بیمار گونه و اعتیاد ظاهر شود، عوارض بسیاری برای آن شخص ایجاد می‌کند که در حالت غیراعتیادی بروز نمی‌یابد. ابتدا به مراحل اعتیاد به خود ارضایی و عوارض آن می‌پردازیم:

استمنا در بانوان با محوریت کلیتوریس
۱- مرحله‌ی مشکل‌ساز (Problematic): در افرادی بروز می‌کند که روزانه بیش از یک یا دو بار استمنا می‌کنند. عوارض آن عبارتند از:
الف) خستگی و کوفتگی
ب) عدم تمرکز حواس
پ) ضعف حافظه
ت) استرس و اضطراب
۲- مرحله‌ی گرفتاری شدید (Severe): در افرادی که در روز سه تا چهار بار استمنا می‌کنند پدیدار می‌شود. عوارض آن عبارتند از:
الف) خستگی و کوفتگی
ب) تغییرات سریع خلقی
پ)تغییر در حالت انگشتان(به صورتی که زمان صاف کردن دست فاصله در بین انگشتان می افتد)
ح)لرزش دست
ج) حساسیت بیش از حد و زود رنجی
د) کمردرد
ه) نازک شدن موها (به دلیل برهم خوردن نظم هورمونی)
و) ناتوانی جنسی زودرس در جوانی
ی) بی‌خوابی، بدخوابی و مشکلات مشابه آن‌ها
۳- مرحله‌ی گرفتاری بسیار شدید (Addictive): در این حالت فرد روزانه حتی پنج بار استمنا می‌کند که عوارض بسیار شدیدتری در او ظهور می‌یابد:
الف) خستگی و کوفتگی
ب) ریزش شدید موها
پ)کم خونی(سرگیجه)
ج) تار شدن دید چشم‌ها
د) وِز وِز گوش
ه) انزال زودرس و غیرارادی و خروج منی به صورت قطره قطره
و) درد کشاله‌ی ران و ناحیه‌ی تناسلی
ی) دردهای قولنجی در ناحیه‌ی لگن و استخوان دنبالچه
ترس از شکسته شدن خلوت، تنهایی محرکی مناسب برای استمنا
بررسی دیگر عوارض:
۱- آسیب پروستات: استمنا باعث تقویت احتمال ابتلأ به سرطان پروستات می‌شود.
۲- خستگی و کوفتگی مفرط: به دلیل انرژی‌بر بودن اعمال جنسی که خود ارضایی را نیز شامل می‌شود، موجب کمبود انرژی و تخلیه‌ی ذخایر گلیکوژن (نوعی قند که برای تأمین انرژی سلول‌های عضلانی لازم است) می‌گردد، در نتیجه خستگی و کوفتگی مفرط روی می‌دهد.
۳- گرفتگی عضلانی: برای رسیدن به حالت اوج لذت جنسی یا ارگاسم، عضلات بدن و دستگاه تناسلی چه در مردان برای تخلیه‌ی اسپرم و چه در زنان برای پمپاژ خون به ناحیه‌ی تناسلی منقبض می‌شوند. در استمنا اعتیاد گونه و زیاده از حد، عضلات همیشه در حال انقباض و گرفتگی هستند.
۴- آسیب و سکته‌ی مغزی: به دلیل هجوم خون به آلت تناسلی در آقایان و دستگاه تناسلی در بانوان و نرسیدن خون و در پی آن کمبود اکسیژن و غذا در مغز، احتمال سکته‌ی مغزی بسیار زیاد است. به همین دلیل توصیه می‌شود حتی المقدور خود ارضایی به حالت دراز کشیده و خوابیده انجام شود تا خون کافی به مغز برسد.
۵- بروز انواع سرطان‌ها: در جنس مذکر علاوه بر سرطان پروستات که ناشی از حالت اعتیاد گونه‌ی خود ارضایی است سرطان های دیگری همچون سرطان آلت تناسلی (Penis Cancer) و سرطان بیضه (Testis Cancer) نیز مشاهده می‌شود. در جنس مونث سرطان مهبل و مخاط مهبل (Vagina Cancer) و سرطان کلیتوریس (Clitoris Cancer) بروز پیدا می‌کند. کاملاً مشخص است که بروز این سرطان‌ها به دلیل کار کرد بیش از اندازه‌ی عضو تناسلی بوده و در سیر طبیعی بدن به ندرت همچنین بیماری‌هایی دیده می‌شود.
۶- آسیب روحی- روانی: بیشترین آسیب و عارضه‌ی خود ارضایی آسیب روحی و روانی‌ای است که به خود فرد وارد می‌شود. مهمترین این عوارض افسردگی و احساس گناه پس از خود ارضایی است. ضعف حافظه و حواس‏پرتی، اضطراب، منزوی شدن و گوشه‌گیری، بی‌‏نشاطی و لذت نبردن از زندگی، پرخاش‌گری، بداخلاقی و تندخویی، کسالت دائمی و ضعف اراده، احساس حقارت و عدم اعتماد به نفس از دیگر عوارض روحی- روانی این امر هستند.
۷- عوارض اجتماعی: ناسازگاری خانوادگی، بی‌میل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانی در ارتباط با جنس مخالف و همسر(استمنا بعد از ازدواج) احساس طرد شدن و از بین رفتن عزّت، پاکی، شرافت و جایگاه اجتماعی، دیر ازدواج کردن و لذت نبردن از زندگی مشترک از آسیب های اجتماعی خود ارضایی هستند. ‏
خود ارضایی آلت‌محور در آقایان
لازم به ذکر است که عوارض زیر به هیچ عنوان ارتباطی با خود ارضایی ندارد،اما… :
۱- سیاهی دور چشم: به دلیل عوارض ژنتیکی و فقر آهن در بدن ظاهر می‌شود.
۲- عقیم شدن: بر اثر عوامل بیماری‌زا، عوامل محیطی و عوارض ژنتیکی ایجاد می‌شود.
۳- کوچک شدن و تنبلی بیضه‌ها: بیضه‌ها برای ساخت اسپرم مرتباً در حال حرکت برای به دست آوردن دمای مناسب هستند که گاهی به درون بدن کشیده می‌شوند و به اشتباه کوچک شدن آن‌ها دانسته می‌شود. خود ارضایی همچنین موجب به کار افتادن بیضه ها و فعالیت آن‌ها می‌شود که ارتباطی با تنبلی و کوچک شدن آن‌ها ندارد.
۴- نابینایی، ناشنوایی و از بین رفتن سیستم عصبی در اثر کمبود منی: مایع منی از سلول اسپرم و مایعات غدد ضمیمه دستگاه تناسلی (مانند غده‌ی پروستات در انسان و غدد وِزیکولی در نشخوارکنندگان) تشکیل شده است. نقش مایعات غدد ضمیمه جنسی ابتدا خنثی کردن محیط اسیدی مجرای خروج اسپرم و سپس تغذیه‌ی خود اسپرم است.

اسپرم در بخش انتهایی مسیر خروج خود از بدن با مجرای خروج ادرار در آلت تناسلی هم مسیر می‌شود و چون ادرار اسیدی است، پس مایعات غدد ضمیمه جنسی می‌توانند این محیط اسیدی را با قلیایی بودن خود، خنثی کرده و مسیر مناسبی برای عبور و خروج اسپرم فراهم کنند. این وظیفه در انسان بیشتر بر عهده‌ی مایعات قلیایی تولید شده از غده‌ی پروستات است.مایعات غدد ضمیمه سرشار از قند فروکتوز هستند که برای تغذیه‌ی خود اسپرم در نظر گرفته شده است و به هیچ وجه برای تغذیه و انرژی‌زایی دیگر عناصر و ارگان های بدن کافی نیستند، بنابراین نابینایی، ناشنوایی و دیگر عوارض عصبی و غیرعصبی نسبت داده شده به نبود یا کمبود اسپرم برای تولید انرژی صحیح نیست.احتمال صدمات و سکته‌ی مغزی در خود ارضایی به صورت درازکش کم‌تر از حالت ایستاده است ذکر این نکته خالی از لطف نیست که جذب اسپرم تبعات و هزینه‌هایی برای بدن دارد که از آن جمله می‌توان به گرمای اضافی تولید شده در اثر جذب اسپرم از عروق بیضه اشاره کرد که با گذشت زمان مانع از تولید اسپرم سالم در بیضه‌ی فرد می‌شود و در افرادی که عمل وازکتومی (بستن لوله های منتقل کننده‌ی اسپرم برای جلوگیری از بارداری) را انجام داده‌اند، این عارضه بیشتر مشاهده می‌شود.

خود ارضایی مزایایی هم دارد:

خود ارضایی مانند هر پدیده‌ی دیگر جهان طبیعت دارای سود و زیان است. اینکه ما فقط معایب آن را ببینیم، امری خارج از انصاف است. در این بخش به پاره‌ای از مزایای خود ارضایی به طور خلاصه اشاره می‌کنیم:
۱- بزرگ‌ترین مزیت خود ارضایی این است که مانع از برقراری یک رابطه‌ی پرخطر جنسی از طرف شخص می‌شود.
۲- به ثبات در رابطه‌ی جنسی و شناخت میزان پایداری در وضعیت های مختلف جنسی کمک می‌کند.
۳- شناخت بیشتر بدن، دستگاه تناسلی و لحظه‌ی اوج لذت جنسی (ارگاسم) و کنترل این لحظه.
۴- اطلاع یافتن از میزان تقاضای جنسی از شریک خود و نحوه‌ی برخود با او هنگام برقراری رابطه.
۵- آشنایی با سیکل جنسی بدن خود و مواقع تقاضا برای انجام عمل جنسی و تحت اختیار گرفتن شرایط بدنی.
۶- آموزش از تخیلات جنسی خود در هنگام خود ارضایی و رفتارسازی جدید از آن‌ها در واقعیت و هنگام برقراری رابطه.
۷- مواجهه با مشکلات و موانع جنسی خود و شناخت و تلاش برای رفع آن‌ها.
۸- طراوت و لطافت آلت تناسلی برای فرد بسیار مهم است؛ خصوصاً در زنان بدون همسر و مطلقه. این طراوت می‌تواند با انجام خود ارضایی معقول و کنترل شده بازسازی گردد.
۹- خود ارضایی این امکان را به فرد می‌دهد که بدون نگرانی از بیماری ها یا مرزهای موجود در روابط جنسی، خود را به مرز تخلیه برساند.
۱۰- خود ارضایی باعث کاهش فشارهای دوره‌ی عادت ماهیانه در زنان می‌شود.
۱۱- ایجاد آرامش و فراهم کردن خوابی راحت و عمیق برای فرد. به دلیل کاهش فشار خون در اثر هجوم خون به جهاز تناسلی. البته همچنین حالتی در رابطه‌ی جنسی عادی هم به وقوع می‌پیوندد.
۱۲- تخلیه‌ی فشارهای منفی که در طول روز به سراغ فرد می‌آیند. با انجام خود ارضایی بسیاری از این فشارها تخلیه می‌شوند.
۱۳- خود ارضایی بسیار سریع تر از رابطه عادی فرد را از فشار جنسی رها می‌کند.
و تعدادی از موارد دیگر که با توجه به شرایط بدنی، روانی و اجتماعی فرد می‌توانند برای او از مزایای این امر محسوب گردند.

دستگاه تناسلی مرد

خود ارضایی از دید مذاهب و ادیان:

یهودیت: خود ارضایی در یهودیت به طور کامل منع نمی‌شود و عملی توأم با سلامتی و نشاط‌آوری تلقی می‌گردد؛ اما در برخی شاخه‌های آن خود ارضایی جنس مذکر ممنوع است.

اسلام: در اسلام استمنا حرام است و اکثر فقها آن را گناه کبیره به شمار می‌آورند. همچنین اگر مسلمان روزه‌دار استمنا کند، روزه‌اش باطل و کفاره‌ی جمع بر او واجب می‌شود. پس از استمنا غسل بر مسلمان واجب می‌شود (غسل جنابت) و در صورت عدم انجام غسل، عبادت او پذیرفته نمی‌شود. برخی فقها مانند آیت‌الله لنکرانی، خود ارضایی را در صورتی که برای آزمایش پیش از ازدواج نیاز به اسپرم وجود داشته باشد و از راه دیگری نتوان اسپرم‌گیری کرد، بلامانع می‌دانند.

دیدگاه اهل سنت: اهل سنت نظرات متفاوتی را درمورد خود ارضایی دارند. برخی آن را در تمام اشکال و موارد حرام می‌دانند، برخی در مواردی آن را مجاز می‌شمارند و برخی آن را مکروه می‌دانند.

دیدگاه شیعیان: از نظر شیعیان خود ارضایی به طور کامل و در تمام اشکال آن حرام می‌باشد.

مسیحیت: کاتولیک‌ها در پاره‌ای موارد همانند خود ارضایی برای شناخت بدن و احساسات جنسی آن را مجاز می‌شمارند. به عقیده‌ی پروتستان ها، خود ارضایی یک سیر طبیعی از سیکل جنسی افراد است و این امر مانع از روابط جنسی غیرمجاز مانند همجنس‌بازی می‌شود.

تائویسم: یک آیین قدیمی چینی است که نوید بخش زندگی طولانی است. در این آیین مردان از خود ارضایی منع شده‌ند. زیرا با اعتقاد به منابع انرژی در شکم تحتانی، استمنا بدن را از انرژی تخلیه و مانع ادامه‌ی حیات هارمونیک که به آن نوید داده شده، می‌شود. همچنین اعتقاد بر این است که خود ارضایی زنان باعث کاهش طول عمر و امراض لاعلاج در آنان می‌شود.

دستگاه تناسلی زن

نکات و روش های تخفیف و درمان خود ارضایی:

سه نکته‌ی مهم مشترک برای تخفیف و درمان میان همه‌ی امراض و عادات وجود دارد:
۱- در درمان هر بیماری یا ترک هر عادت، مهم‌ترین قسمت عزم و اراده‌ی فرد برای درمان و ترک عادت است.
۲- عدم یأس و ناامیدی برای ترک و ایمان به درمان‌پذیری.
۳- در نظر گرفتن زمان برای ترک و درمان.

برای ترک یا تخفیف استمنا راه های متعددی وجود دارد که به مهم‌ترین آنها اشاره می‌شود. باید توجه داشت که راه‌های موجود در همه‌ی افراد مؤثر نیستند و همانند حساسیت‌های مختلف که در هر فرد متفاوت عمل می‌کنند، شخص باید با شناخت و در نظر گرفتن شرایط خود اقدام به ترک یا کاهش این امر کند.
۱- تلقین به شخص کمک می‌کند تا اراده‌ی خود را تقویت کند و به خود بگوید که می‌تواند استمنا را کنار بگذارد. (هر روز ۳ بار بگوید من می توانم)
۲- افزایش فواصل زمانی خود ارضایی. برای مثال از روزی دو مرتبه به روزی یک مرتبه و …
۳- عدم مشاهده‌ی مناظر شهوت‌انگیز از جمله فیلم، عکس و پوستر، همچنین نوشته‌ها، داستان‌ها و. . . (اگر می بینید نمی توانید از امکانات مانند:اینترنت وموبایل و … استفاده کنید فعلا ار خودتان دور کنید)

۴- منحرف کردن فکر در صورتی که تحریکی برای خود ارضایی اتفاق افتاد.(بیرون رفتن از محل تنها راه چاره است.با این فکر که خود را مشغول به تلویزیون ، کامپیوتر،ماهواره ویا حتی درس خواندن کنید کاری را پیش نمی برید)
۵- دوری از خیال‌پردازی (دراز شدن به مدت طولانی در رختخواب یا نشستن در دستشویی و یا در حالت بیکاری شما را در این حالت می برد) سرگرم شدن به کارهای مفید، مانند مطالعه، ورزش و …
۶- تنهایی، کلید اقدام به استمنا است.
۷- بهتر است برای استحمام و شستشوی بدن به خصوص جهاز تناسلی، از وسایل نرم مانند ابر استفاده نشود و هر چه زودتر کار استحمام را به پایان رساند. در ضمن هنگام رفتن به حمام در را قفل نکنید این کار باعث جلوگیری از استمنا می شود.عدم مشاهده‌ی بدن عریان نیز از بروز تحریک جلوگیری می‌کند.
۸- پوشیدن البسه‌ی تنگ و چسبان عامل تحریکی مناسبی برای استمنا است. لباس تنگ با مالش عضو جنسی شرایط را برای خود ارضایی فراهم می‌کند.
۹- تخلیه مثانه قبل از خواب
۱۰- شستشوی دستگاه تناسلی با آب سرد پس از ادرار کردن کمک مؤثری در رفع و عدم تحریک آن می‌کند.
۱۱- پر نکردن شکم پیش از خواب با غذای سنگین
۱۲- اجتناب از خوردن غذاهای محرک مانند فلفل، پیاز، خرما، ادویه جات، گوشت قرمز و غذاهای پرچرب
۱۳- در نوشیدن مایعات خصوصاً در هنگام خواب افراط نشود، همچنین از مصرف الکل پرهیز شود.
۱۴-از خوردن لیمو امتناع نکنید باعث دفع شهوت می شود
۱۵- و در انتها تحلیل شرایطی که فرد را وادار به خود ارضایی می‌کند، می‌تواند نقش مهمی را در یافتن راهی برای چگونگی ترک یا تخفیف آن ایفا کند
به انگشتان خود نگاه کنید عامل این تغییر شما بودید.شما با تکرار استمنا باعث شناسایی خود می شوید.البته بعد از مدتی این تغییرات به حالت عادی باز می گردنددر انتها باید اضافه کنم که با اینکه باید این عمل زشت را از بین برد وانجام نداد اما اگر موفق نشدید که آن را توسط راه کارهای بالا ترک کنید می توانید توسط این کارها آن را تأخیر بیندازید یعنی در عمل پس از یک رابطه جنسی خوب(مرد تا ۴۸ و زن تا ۷۲ ساعت)احساس آرامش می کند . حال اگر شما مجبور به این کار شدید:
۱-حتما دراز کشیده انجام دهید تا خون به مغز برسد و احتمال سکته مغزی را کاهش دهد
۲-از روشهایی استفاده کنید که باعث دیر آمدن انزال در نتیجه ارگاسمهای کوچکتر و اما ارضای کامل(در نتیجه مدت طولانی تری طول می کشد که دوباره به سراغش بروید)

روش های انجام خود ارضائی :

خودارضائی روشهای زیادی دارد ، که از رایج ترین آنها میتوان به قراردادن آلت تناسلی در بین دو انگشت شصت و اشاره تا تمام کف دست اشاره کرد که در اصطلاح عامه به شصتی و جلق زدن معروف اند و همچنین در خانمها نیز مالش کلیتوریس رایج ترین راه خود ارضائی است . (خودارضائی در مردان بیشتر آلت محور است و در زنان با احساسات و تصور حالات عاشقانه و ماساژ کلیتوریس همراه است )اما گاها روشهای دیگری نیز توسط افراد مختلف استفاده میشوند که از جمله میتوان به روشهای زیر اشاره کرد :

ورود اجسام خارجی به داخل واژن و یا استفاده از اجسام حلقه مانند برای رد کردن آلت تناسلی از آن و تحریک آلت تناسلی مردانه !

وارد کردن آلت تناسلی به اشیای سوراخ دار و شکل پذیر مانند لوله های فاضلاب ، میوه جات و ……

استفاده از معشوقه های مصنوعی در حال تفکر به احساسات عاشقانه مانند بالشتک ها و ….

و …… هزار راه دیگر که خوشبختانه جوانان ما در ابتکار اینچنین راه هایی استعداد های والایی دارند …… !!!!!!!!!!

ولی آیا این راه ها بهترین راه ها و مطمئن ترین و امن ترین راه های خود ارضائی است ؟

مشخصا که هر کاری را باید به روشی انجام داد که کمترین عارضه را ایجاد کند و بیشترین کاریی را داشته باشد ، در مورد خود ارضائی هم این امر صادق است .

در زیر چند راه را برای بهبود کیفیت خودارضائی به شما پیشنهاد میکنم :  

استفاده از روش هانگینگ مستوریش : بهترین روش خود ارضائی ، به صورتی است که فرد به حالت داز کشیده اقدام به این امر کند ، دلیل این امر آن است که در حالت دراز کشیده اکسیژن کافی به مغز میرسد و ضمن افزایش لذت جنسی از خطرات ثانویه جلوگیری به عمل می آید ، چونکه در حالت ایستاده و حالاتی که خون به اندازه کافی به مغز نمیرسد و فرد دچار کاهش اکسیژن میشود و احتمال سکته مغزی در او بسیار بالاست ، لذا سعی کنید هیچ وقت به صورت ایستاده نه سکس بکنید و نه خود ارضائی .

استفاده از کاندوم : مورد دیگری که در بهبود کیفیت خودارضائی کمک کننده است ، این است که مردان به دلیل انزال منی در هنگام رسیدن به نقطه اوج لذت جنسی ، از کاندوم استفاده کنند تا در محیطی که خود ارضائی میکنند لباسها و ….. را کثیف نکنند .

استفاده از مواد لیز کننده : بهتر است برای انجام عمل خود ارضائی از مواد لیز کننده مانند وازلین ، ژل های مرطوب کننده و کرم های پوستی معمولی و …. استفاده کنید تا پوست آلت تناسلی تان را همیشه شاداب نگه دارید و از آسیب زدن به آن در اثر مالش زیاد جلوگیری کنید ، همچنین از مواد شوینده استفاده نکنید چون این مواد باعث سوزش و آسیب به آلت تناسلی میشوند .

استفاده از روش ساکسونی : افرادی که مایل نیستند که منی از بدنشان خارج شود میتوانند از متد ساکسونی برای خودارضائی استفاده کنند ، به این صورتکه در هنگام نزدیک شدن به اوج نقطه لذت جنسی و انزال ، با فشار دادن ناحیه ای ۳ تا ۵ سانتی متر زیر بیضه ها که محل خروج مجاری منی بر از بیضه ها هستند ، مانع حرکت منی از بیضه به پیشابراه شوند ، قابل ذکر است که این روش بسیار حساس است و نیاز به مهارت دارد چون درصورتیکه به جای مکان مورد نظر بیضه ها فشار داده شوند ، فرد ممکن است دچار عارضه شود و همین طور در زمانیکه منی حرکت کرده باشد و فرد اقدام به این کار کند ممکن است منی به خوبی تخلیه نشود و در این حالت احتمال ورود منی به مثانه و عفونهای ثانویه زیاد است ، لذا توجه کنید که حتما قبل از رسیدن به مرحله انزال و اوج نقطه لذت جنسی ناحیه مذکور را به آرامی فشار دهید و چند ثانیه این فشار را ادامه دهید تا وضعیت بدن به حالت طبیعی برسد و بعد از این حالت چند دقیقه به پشت دارز بکشید تا کاملا به حالت طبیعی برسید ، باز هم جادارد که ذکر کنم که این روش را در حالت دارز کشیده و در این مورد به شکم در ابتدا و در انتها به پشت انجام دهید . ( این روش بیشتر در آمریکا برای جلوگیری از آبستنی رایج بوده است و معمولا توسط شریک جنسی اعمال میشود اما در خودارضائی نیز کاربرد دارد ، قابل توجه است که انزال منی به صورت هفتگی از جمله عوامل سلامتی در مردان است و به همه مردان توصیه میشود که هفته ای یک یا چند بار انزال منی داشته باشند تا سلامت بیضه ها و اندامهای تناسلی شان تضمین شود )

استفاده از متد مستر جانسون : این متد معمولا در درمان انزال زود رس استفاده میشود اما میتوان از ترکیب آن با متد ساکسونی و یا متدخود ارضائی منقطع ، در خودارضائی و افزایش لذت جنسی نیز از آن استفاده کرد که هم اثر درمانی برای بالابرد مدت انزال و ارضاء دارد و هم لذت خودارضائی را افزایش میدهد ، بر طبق آن فرد باید با نزدیک شدن به نقطه اوج لذت جنسی از خود ارضائی دست بردارد و زمانیکه احساساتش فروکش کرد دوباره اقدام به تحریک و خودارضائی کند ، در این هنگام با بالارفتن زمان انزال فرد در بلند مدت مشکلات خودارضائیهای متعدد روزانه و هفتگی فرد رفع خواهد شد چون فرد کاملا ارضاء خواهد شد و دیگر نیازی به خودارضائیهای تکراری و پشت سر هم ندارد . ( این روش به آقایان اختصاص دارد )

خودارضائی کردن در مکان های مطمئن : هر انسانی یک حریم خصوصی دارد ، از بچه گرفته تا پیرمرد ، نباید به حریم خصوصی همدیگر تجاوز کنیم ، نباید حد و مرزها را نادیده بگیریم ، حتی اگر پدر و یا فرزند و یا برادر و خواهر همدیگر باشیم ، فرزندان نباید وقتیکه به سن بلوغ میرسند به حریم خصوصی والدینشان تجاوز کنند و والیدنشان نیز به همین صورت ، این دستور مستقیم قرآن است ، لذا در حین خودارضائی یا سکس مطمئن باشید که حریم خصوصی تان حفظ خواهد شد ، برای اینکار همیشه سعی کنید که در اتاقتان را قفل کنید تا در هنگامی خودارضائی می کنید که کسی مزاحمتان نشود و والدین محترم هم باید اگر زمانی وارد اتاق شدند و دیدند که فرزندشان در حال خودارضائی است با متانت و سعه صدر از اتاق خارج شوند و تا چندین روز اصلن به روی خودشان نیاورند و بعد از چند روز که اوضاع روحی فرزندشان عادی شد با ایشان درمورد مسائل جنسی اش گفتمان کنند و آموزشهای لازم را به فرزندشان بدهند و نه اینکه اورا تنبیه کنند و اورا وادار به ترک عملی بکنند که هرگز تا نتواند شریک جنسی بگیرد قابل ترک نخواهد بود .

در پایان این مبحث جادارد توصیه کنم هرگز در موارد زیر خودارضائی نکنید چون منجر به عارضه و صدمه زدن به بدن ، روان و زندگیتان خواهند شد و در بلند مدت موجب بروز بیماریهای زیادی نیز میشوند :استفاده از اشیای خارجی برای تحریک آلت جنسی درمردان : به این دلیل که ممکن است آلت تناسلی در اجسام فوق گیر کند و این عامل ایجاد خونمردگی در آلت و عفونت آلت شود ( قابل ذکر است که اگر آلت در حالت نعوظ در بین حلقه های پلاستیکی و …. گیر کند به دلیل وجود مانع برای تخلیه خون وارده در مجرا اصلا کوچک نمیشود و احتمال خون مردگی و نکروزه شدن و قطع آلت در صورت عدم درمان و مراجعه به اروژانس بسیار بالاست )

استفاده از اشیای خارجی جهت ورود به واژن در زنان : به این دلیل که در دختران موجب اذاله بکارت و ایجاد مشکلات ثانویه در زندگی اجتماعی شان خواهد شد و در کلیه زنان به دلیل ورود اجسام آلوده و خطرناک موجب پاره گی و زخم شدن مهبل و یا عفونت مهبل خواهد شد .

وارد کردن آلت تناسلی به درون اجسام شکل پذیر برای تحریک پذیری : به این دلیل که ممکن است بافت نرم شی مورد نظر وارد مجاری تناسلی ادراری شود و ایجاد عفونت کند و همچنین مشکلات مورد اول را نیز ایجاد کند .خود ارضائی زیاد به حالتیکه فرد به مرحله ای جنون آمیز برسد که تا خودارضائی نکند دچار تنش روحی و روانی شود .

استفاده از مواد شوینده برای لیز کردن آلت تناسلی : به این دلیل که مواد شوینده باعث آسیب زدن به پوست آلت تناسلی خواهند شد .
قرار گرفتن در حالتهایی که عمل خونرسانی به مغز را مختل کند مانند وضعیت ایستاده : به این دلیل که خون کافی به مغز نمیرسد و احتمال سکته مغزی را زیاد میکند .

خود ارضائی در صورت متاهل بودن : به این دلیل که خانمها معمولا خودارضائی آقایان را یک توهین به خود قلمداد میکنند و این عمل موجب آن میشود که احساس کنند که ارزش کافی را در زندگی زناشویی ندارند ، لذا این عمل در بلند مدت به نفع زندگی زناشیویی طرفین نیست . ( قابل توجه است که خیلی از آقایان از خودارضائی خانمها خوششان می آید و این عمل برایشان یک تحریک کننده است و همچنین خودارضائی خانمهای متاهلی که درک درستی از لذت جنسی ندارند و با شوهرانشان در مسائل جنسی دچار مشکل اند ، میتواند یک تمرین جنسی خوب محسوب شود تا بتوانند ارگاسم را درک کنند )

خودارضائی در صورت امکان ازدواج و معاشرت جنسی داشتن : به این دلیل که اثرات سوء این عمل بر روی زندگی اجتماعی فرد بسیار مضر است و اورا از واقعیت و حقیقت دور میسازد ، لذا توصیه میشود تا حد امکان با رعایت نکات بهداشتی به معاشرت جنسی و ازدواج روبیاورند تا خودارضائی که یک آلترناتیو ثانویه است نه اولیه ( این توصیه نیز صرفا مربوط به آقایان میشود )

خودارضائی در صورت تناقض با اعتقادات مذهبی و فکری : اگر از نظر مذهبی کاملا معتقدید که خودارضائی امری حرام و ممنوع است و همچنین از نظر فکری آن را امر بدی میدانید ، هیچ وقت تن به خودارضائی ندهید و سعی کنید که بروی اعتقداتتان ایستاده گی کنید ، زیرا زیر پا گذاشتن بر روی اعتقادات پایه های ایمانتان را سست میکند و این امر موجب ایجاد احساس افسرده گی و سرخوردگی ، اضطراب و …. در شما میشود .

روش های انجام خودارضایی

منبع:نفا

۹ دیدگاه

 1. سلام
  کاش درآخر یه نتیجه گیری هم میکردین و به مخاطبین می گفتین که هیچ چیز جای ازدواج رو نمیگیره
  مشکلات جنسی که خودارضایی به همراه داره زیاده ولی ازدواج علاوه بر بقای نسل باعث پرورش ذهن میشه

  • سلام دوست عزیز . اگر دقت داشته باشید گفته شده که یک آلترناتیو ثانویست نه اولیه و اینکه در ابتدا ازدواج پیشنهاد میشود.

 2. معمای خود – ارضائی جنسی

  خود – ارضائی جنسی از آن نوع مسائلی است که در قلمرو اخلاق و علم ھرگز پاسخی روشن نداشته و یکی از واکنشھای طبیعی و مزمن در بشر است و دارای دو زمینه و علّت است : شھوانی و عاطفی . و این دو توأمان در این امر دخیل ھستند زیرا فراوان ھستند کسانی که بعد از ازدواج ھم به این عمل ادامه می دھند. و حتّی بسیارند کسانی که بعد از ازدواج ھم به این کار روی میکنند .و این امر دال بر قحطی عاطفی و ناکامی در رابطه صمیمی با ھمسر است. خود – ارضائی به لحاظ اخلاقی و شرعی نمی تواند کاملاً منع شود زیرا چه بسا موجب ارتکاب به زنا می شود که یک گناه کبیره است و در این خود – ارضائی یک امر اخلاقی برای پیشگیری از گناه محسوب می گردد . قحطی جنسی و یا عدم رضایت عاطفی در رابطه جنسی علت شھوانی آن است ولی احساس تنھائی و انزوا و عدم رابطه عاطفی و قلبی با جنس مخالف علت روانی این امر می باشد . و فرد در خود – ارضائی از فشار ناشی از این دو قحطی موقتاً رھا می شود . از این منظر خود – ارضائی نوعی خود – درمانی و خویشتن داری از زنا نیز محسوب می گردد ھر چند که ادامه طولانی مدت و عادت به این امر بتدریج عوارض جسمانی و عصبی و روانی حادی بھمراه دارد لذا در بلند مدت نمی تواند دارای خیر و فایده ای اخلاقی یا بھداشتی و روانی باشد . خود – ارضائی در بلند مدت مانع تلاش انسان برای برقراری رابطه عاطفی و ھمچنین مانع ازدواج و مانع تلاش برای رفع مشکلات در روابط عاطفی است .

  از کتاب ” دایره المعارف عرفانی ” استاد علی اکبر خانجانی – جلد اول ص ۱۷۵

  https://t.me/zanashooee2

 3. مرسی یاد گرفتم چطور خود ارضایی کنم سپاس :/

 4. اینطور که شما میگید طرف بیشتر میره به سمت خود ارضائی ، کلا کار اشتباهی با هزاران ضرر و گناه

 5. سلام.واقعا این موضوع خیلی جای کار داره و باید در مورد عواقبش اطلاع رسانی بشه.من توی مشاوره خانواده فیلیا مطلبی رو در مورد خودارضایی میخوندم که گفته بود ۷۵درصد خانم ها و همه اقایون مدتی رو توی زندگیشون درگیر اینکارن!!!!خیلی باید روی این مسئله و عواقب اینکار کار بشه تا بشه باهاش مقابله کرد

 6. خودارضایی خیلی چرته واقعاا نمیدونم اوناایی ک خودارضایی میکنن چطوری ب میل جنسیشون میرسن 😒

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*