خانه » آخرین اخبار » آخرین اخبار سیاسی » امریکا به توافق با ایران افتخار می کند

امریکا به توافق با ایران افتخار می کند

توافق با ایران، امتیاز بزرگی برای امریکایی هاست و به همین علت، آنها تلاش می کنند این افتخار را به نام خود ثبت کنند.

محمدحسین صفار هرندی، کارشناس مسائل سیاسی در برنامه پیشخوان شبکه خبر، اظهار کرد: جناح های مختلف امریکا برای تقویت و حفظ برتری خود به دنبال این هستند که توافق با ایران را به نام خود ثبت کنند.

وی افزود: اینکه آنها به دنبال این هستند که توافق با ایران را به عنوان یک برگ برنده بسیار موثر به نام خود ثبت کنند، نشان دهنده اهمیت ایران در سطح جهانی است. کشور ما اکنون نه تنها یک وزنه مهم و موثر است، بلکه با قرار گرفتن در کنار دیگران، به آنها نیز وزن و اهمیت می دهد.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: البته آنها مقاصد پلید خود را همچنان دنبال می کنند، اما ما نیز باید همیشه آماده باشیم تا مقهور آنها نشویم.

صفرهرندی

هرندی با اشاره به اهل نیرنگ بودن امریکا و سوابق بد آنها در زمینه بدعهدی و خیانت، گفت: کسانی که ما با آنها طرف هستیم، همانانی هستند که از اساس با انقلاب اسلامی مخالف بودند و تلاش کردند مانع از پیروزی آن شوند. در ادامه هم از هر اقدامی برای به شکست کشیدن انقلاب فروگذاری نکردند.

وی اضافه کرد: اینکه می گویند همه گزینه های ما روی میز است، به این معنی است که اگر ما تیری مثل تحریم را رها کنیم و به هدف ننشیند، تیر دیگری را پرتاب خواهیم کرد. آنها همه گزینه های روی میزشان را عملی کرده اند. از تلاش برای کودتا گرفته تا ترور شخصیت ها و برپایی جنگ و حمله مستقیم یا تحریم های اقتصادی.

این تحلیلگر مسائل سیاسی اظهار کرد: البته برداشت عمومی ملت ها به این سمت می رود که در می یابند امریکا دیگر یک ابرقدرت بلامنازع نیست. حتی از نظر اقتصادی نیز، سازمان های بین المللی از جمله صندوق بین المللی پول گزارش داده اند که امریکا از رده نخست اقتصاد جهانی به رده دوم نزول می کند.

وی ادامه داد: سیاستمداران امریکایی نیز به این نتیجه رسیده اند و می دانند که باید با قدرت های دیگر کنار بیایند.

صفارهرندی با اشاره به افزایش محبوبیت و نفوذ ایران در کشورهای مختلف منطقه، اظهار کرد: در همین منطقه ما، پیام مقاومت از ایران به کشورهای دیگر سرایت کرده و مردم آنها نیز می خواهند استقلال و آزادی خود را به دست آوردند. امریکا می بیند که در حال ذوب شدن است و می خواهد جلو این روند را بگیرد. گمان آنها این است که شاید کسانی در ایران پیدا شود که از آنها بترسند و با یک تشر امریکا تسلیم شوند. آنها امیدوار بودند که با این تحریم ها انسجام مردم و حکومت از بین برود اما اکنون اعتراف می کنند که تحریم ها در این زمینه ها نیز بی نتیجه بوده است.

وی افزود: البته تحریم ها چندان بی اثر هم نبود، اما آنچه که آنها می خواستند رخ نداد و دیدند که پیوستگی مردم و نظام حتی در این مدت بیشتر هم شد. این توفیق بزرگی برای ملت ما بوده و امریکایی ها نیز این واقعیت را می بینند و ناراضی و سرخورده می شوند.

* مذاکره امریکا با ایران به معنی پایان دشمنی آنها نیست

محمدحسین صفار هرندی، در ادامه این گفتگوی تلویزیونی، در واکنش به بخشی از اظهارات خرازی، دیگر مهمان برنامه اظهار کرد: تبدیل شدن ایران به یک قدرت بزرگ منطقه ای، یک واقعیت است اما آیا آنها از این موضوع استقبال می کنند یا احساس نگرانی می کنند؟ چطور ممکن است امریکایی که به دنبال تشکیل خاورمیانه دلخواهش بود و هدف اصلی آن مهار جمهوری اسلامی بود، اکنون از آن هدف دست بردارد و ایران را به عنوان واقعیت مطلوب بپذرید؟

وی با بیان اینکه “آنها انتظار اینکه ما به نیابت از آنها ژاندار منطقه باشیم یا حتی هماهنگ کننده آنها باشیم را به گور خواهند برد”، تصریح کرد: هر موقع در حوادث منطقه ای که ما نیز طبیعا درگیر آن بوده ایم، پیشنهاد همکاری و اتحاد با امریکا ارائه شده، ما آن را با قاطعیت رد کرده ایم. برای اینکه ایران واقعیت بزرگی را مشاهده می کند و می بیند که داعش و گروه های تکفیری ساخته و پرداخته خود آنهاست که اکنون علم مبارزه با داعش را بر عهده گرفته اند.

صفارهرندی اضافه کرد: عراقی ها زمانی به این پیشنهاد اعتماد کردند و با تکیه بر کمک امریکا در الانبار شکست بزرگی خوردند. عراقی ها با تبعیت از مستشاری امریکایی ها کل این استان را از دست دادند.

وی افزود: این درحالی بود که ایران با تاکید بر اینکه امریکا هیچ نقشی نباید داشته باشد، به نیروهای مردمی کمک کرد و آنها توانستند پیروزی های بزرگی کسب کنند.در سوریه هم همین اتفاق رخ داده است اما امریکا به همان گروه های وحشی کمک می کند و به عنوان مثال مهمات و محموله های امدادی را برای آنها می فرستد.

صفار هرندی تاکید کرد: ما به علت داشتن هدف متفاوت، هرگز اتحادی با امریکا نخواهیم داشت. امریکایی ها نیز براساس مطالعات نظریه پردازانشان خود را در نقطه ای می بینند که لاجرم با ما درگیر خواهند شد. ما به دنبال درگیری نیستیم اما باید به زندگی و اهداف خود پایبند باشیم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*