خانه » آخرین اخبار » آخرین اخبار سیاسی » مذاکرات هسته‌ای به نقطه مثبتی می رسد

مذاکرات هسته‌ای به نقطه مثبتی می رسد

رئیس مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که مسیر مذاکرات هسته‌ای با تدبیر لازم به نقطه مثبتی برسد.

به گزارش فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امشب (پنجشنبه) پس از پایان سفر دو روزه خود به استان یزد در فروگاه این شهر در جمع خبرنگاران گفت‌: در مدتی که در استان یزد حضور داشتم از برخی پروژه‌ها بازدید داشته و جلساتی با روحانیون، طلاب و بسیجیان برگزار کردیم.
وی با بیان اینکه در استان یزد حرکت خوبی در زمینه تولید وجود دارد،‌تصریح کرد: علاقمندی برای ادامه یافتن این مسیر موجود است و راه تحقق تولید فراهم کردن زمینه سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی است.
رئیس مجلس شورای اسلامی به دیدار شب گذشته خود با صنعتگران اشاره کرد و گفت: در جلسه گذشته مباحثی پیرامون خصوصی‌سازی و حمایت از بخش خصوصی مطرح شد که این مباحث نکات مهمی بود و حتما باید به صورت جزئی بدان پرداخته شود.
لاریجانی اضافه کرد: اگر در مباحث اقتصادی نیاز به قانون‌گذاری وجود دارد در کمیسیون ویژه اصل ۴۴ موضوع پیگیری شود؛ در کل می‌توانم بگویم سرمایه خوبی در استان یزد هست که می‌تواند به جریان قوی در تولید تبدیل شود.
وی مشکل آب را یکی از مشکلات جدی استان یزد برشمرد و اظهار داشت: می‌توان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آب را از خلیج فارس یا عمان شیرین کرده و به شهرها آورد تا حداقل از آن برای صنعت استفاده کرد. راه‌های دیگری هم باید برای آب یزد اندیشیده شود، موضوع آب باید در دستور کار جدی قرار گیرد. در این سفر برخی نکات فرهنگی نیز توسط علما مطرح شد که باید به فکر آنها بود. نمایندگان این استان در جلسات حضور داشته و نظرات خود را گفتند و اکنون مباحث را پیگیری خواهند کرد.

مذاکرات هسته‌ای به نقطه مثبتی می رسد:
وی همچنین با بیان اینکه وفاق ملی درجات دارد اظهار داشت: ممکن است در زمینه‌هایی پیرامون مسائل مهم کشور اختلاف‌نظرهایی وجود داشته باشد اما بایستی توجه کرد در مجموع با مسائل بین‌المللی و داخلی مواجهیم که بهتر است برای ملت و کشور از حاشیه‌پردازی‌های دیگر پرهیز کنیم.
رئیس نهاد قانون‌گذاری اضافه کرد: این موضوعات (مباحث بین‌المللی و داخلی) به اندازه کافی گزنده هستند و نباید آنها را در داخل کشور افزایش داد؛ این مسیر (مذاکرات هسته‌‌ای) با تدبیر لازم به نقطه مثبتی خواهد رسید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*