خانه » علمی » رابطه ازدواج با سلامت استخوان مردان
رابطه ازدواج با سلامت استخوان مردان
رابطه ازدواج با سلامت استخوان مردان

رابطه ازدواج با سلامت استخوان مردان

محققان دانشگاه یوسی ال ای دریافتند سن ازدواج رابطه مستقیمی با سلامت استخوان های مردان دارد. محققان دریافتند که مناسب ترین سن ازدواج برای مردان، پس از ۲۵ سالگی است. بر اساس این تحقیقات، مردانی که قبل از ۲۵ سالگی ازدواج کرده اند، در مقایسه با مردانی که پس از این سن ازدواج کردند، استخوان های ضعیف تری دارند. در این تحقیقات میزان تراکم استخوان های لگن و ستون فقرات ۲۹۴ مرد و ۳۳۸ زن داوطلب با استفاده از اسکنرهای استاندارد اندازه گیری شد. پس از تحلیل اطلاعات به دست آمده، رابطه مستقیمی بین سلامت استخوان داوطلبان مرد و زمان ازدواج آن ها مشخص شد. مردانی که دارای زندگی مشترک پایدار و خوب بودند، در مقایسه با سایر داوطلبان، ازجمله افرادی که دارای سابقه طلاق یا ترک زندگی بودند، استخوان های لگن و ستون فقرات متراکم تری داشتند. همچنین تراکم استخوان مردانی که قبل از ۲۵ سالگی ازدواج کرده بودند، کاهش چشمگیری در مقایسه با سایرین داشت. محققان معتقدند، این تفاوت چشمگیر در تراکم استخوان مردان، به دلیل استرس آن ها برای تامین زودهنگام نیازهای یک خانواده است. آن ها دریافتند مردانی که در سنین پایین ازدواج می کنند، آموزش کمتری دیده اند و در نتیجه درآمد پایین تر و استرس بیشتری دارند.
همچنین محققان دریافتند، مردانی که زندگی مشترک خوبی دارند و جدایی را تجربه نکرده اند، در مقایسه با مردانی که یک یا چندبار جدایی را تجربه کرده اند، توده استخوانی متراکم تری دارند. این یافته ها در مورد زنان متاهل نیز مصداق دارد. همچنین زنانی که با مردان حامی و قدرشناس ازدواج کرده اند، در مقایسه با زنانی که با مردان بی تفات زندگی می کنند، استخوان های محکم تری دارند. در این تحقیقات اطلاعات چندانی درباره تاثیر روابط اجتماعی بر سلامت استخوان ها وجود ندارد، اما محققان معتقدند سلامت استخوان ها علاوه بر بهره مندی از رژیم غذایی مناسب و به کیفیت روابط زناشویی افراد، به نوع و کیفیت روابط اجتماعی آن ها نیز بستگی دارد. گزارش کامل این تحقیقات در شماره اخیر نشریه Osteoporosis International به چاپ رسیده است. منبع: هات نازنظر صبح ایرانی: این گزارشات و نتایج علمی امکان دارد در آینده تغییر کند یعنی آزمایشات دیگری انجام شود یا شده است که ماخبر نداریم که ازدواج در اوایل جوانی را تایید کند. ولی برای ایرانیان تجربه نشان داده مردانی که در سن بین ۱۸ تا ۲۵ (و با در نظر گرفتن شرایط و فرهنگ خانوادگی در انتخاب همسر ) ازدواج میکنند زندگی موفق تری دارند و در این سن خانواده های دوطرف کمک های مالی و حمایتهای مختلفی از زوج های جوان انجام میدهند که باعث تداوم زندگی آنها می شود. درمورد آموزش ها هم با توجه به اینکه در دهه های اخیر آموزش های خوبی از سوی نهادهای مرتبط مانند وزارت علوم و آموزش و پرورش انجام گرفته و اطلاع رسانی سایت هایی مانند سایت صبح ایرانی باعث شده که جوانان دید بازتری در انتخاب همسر ، برقراری رابطه عاطفی مناسب و تشکیل خانواده داشته باشند. البته میتوان جوردیگری هم به این تحقیق علمی نگاه کرد یعنی میتوان به شخصی که به این سن رسیده گفت که هرچه زودتر برای ازدواج دست به کارشود.

در آخر یادآور میشویم هیچ تحقیق علمی ضامن خوشبختی شما نخواهد بود این شما هستید که میتوانید کیفیت روابط زناشویی و کیفیت روابط اجتماعی خود را فزایش دهید و زندگی خوبی داشته باشید. نگران سن خودتان نباشید یک بسم الله الرحمن الرحیم بگویید و با چشمان باز ، تفکر و توکل به خدا اقدام کنید.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*